İzmir Konak’ta söz verilen projeler yapılıyor

İzmir Konak Belediyesi, 1. Kadriye için projelendirilen çok amaçlı tesis için ilk kazmayı vurdu. Tesisin 500 günde tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.

İzmir 17.06.2020, 16:35
İzmir Konak’ta söz verilen projeler yapılıyor

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, seçim sürecinde verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor. Konak Belediyesi, 1. Kadriye’de kurulacak çok amaçlı tesis için ilk kazmayı burdu. Çalışmaları inceleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tesisin 500 günde tamamlanacağı ve bundan sonra da Konak’ta sık sık temeller atacaklarını dile getirdi. Gültepe planlarının tamamlandığını, Beştepeler planlarının da son aşamaya getirildiğini söyleyen Başkan Abdül Batur, kentsel dönüşümün yanı sıra Konak’taki sosyal dönüşümü de sağlayacak adımları hızlandırdıklarını ifade etti. Toros’ta yapılan tesisin inşaatının bitirildiğini, tesisin açılışı için hazırlık yaptıklarını söyleyen Başkan Batur, 1. Kadriye’de kurulacak tesisin de bu tesisin bir benzeri olacağını kaydetti. 3 aylık salgın sürecinde yatırımların durdurulduğunu, önceliğin salgınla mücadele çalışmalarına verildiğini söyleyen Başkan Batur, normalleşmeye geçilen bu süreçte yatırımlara yeniden başladıklarını söyledi.

KONAK 1. KADRİYE’DE YAPILACAK TESİSTE NELER OLACAK?

Konak 1. Kadriye’de yapılacak tesis 6 bin metrekarelik bir inşaat alanı üzerine kuruluyor. 4 katlı olacak tesisin bodrum katında kapalı otopark, üst katlarında ise 72 tezgahlı pazaryeri ve nikah törenlerinin de yapılabileceği 195 kişilik salon bulunacak. Çok amaçlı tesiste sanat, hobi ve meslek edindirme kurslarının düzenleneceği bir semt merkezi ile açık hava sineması olarak da değerlendirilebilecek 50 kişilik bir amfi yer alacak. Ayrıca 85 metrekare üzerinde bir de kreş yapılacak. Tesisin yanında ise 170 metrekarelik bir alanda yeni muhtarlık binası, zabıta noktası ve taziye evi olacak.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 25 Kasım 2020
İmsak 06:31
Güneş 07:57
Öğle 13:03
İkindi 15:38
Akşam 18:00
Yatsı 19:21