SON DAKİKA

Seçim

Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu ortak yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek

İstanbul seçimleri öncesi Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun ortak yayınıyla ilgili tüm detaylar belli oldu.

10 Haziran 2019 16:51
Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu ortak yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek

Sadece İstanbul'un değil, tüm Türkiye'nin merakla beklediği, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ekrem İmamoğlu ile Ak Parti adayı Binali Yıldırım'ın karşı karşıya geleceği canlı yayınla ilgili tüm detaylar belli oldu. 

Yapılan açıklamada iki adayın 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de canlı yayına çıkacağı ifade edildi. İki adayın programı, uydu üzerinden tüm kanallara açık olarak verilecek. Tarihi programı yayınlamak isteyen internet siteleri ve televizyon kanalları, programı yayınlayabilecek. Program, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde çekilecek. Programda moderatörlüğü görevini FOX TV programcılarından İsmail Küçükkaya üstlenecek.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA 

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, teknik ekibi Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin ortaklaşa koordine edeceğini ifade etti. Altay, İsmail Küçükkaya'nın moderatör olarak seçilmesiyle ilgili ise ortak bir karar olduğunu belirtti. 

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal ise, yaptığı açıklamada ikilinin 16 Haziran Pazar günü ortak yayında karşı karşıya geleceklerini belirterek programın moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya'nın yapacağını dile getirdi. 

Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi, canlı yayınla ilgili protokol imzaladı. Protokolde canlı yayınla ilgili detaylar yer alırken moderatörün her adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracağı ifade edildi. 

EKREM İMAMOĞLU SOSYAL MEDYADAN YAZDI: BÜYÜK KEYİF ALACAĞIM 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, iki partinin ortaklaşa açıklamasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamada bulundu. Binali Yıldırım'a başarılar dileyen Ekrem İmamoğlu, "Sizinle İstanbul'u tüm yönleriyle konuşmaktan büyük keyif alacağım." ifadelerini kullandı. 

İSMAİL KÜÇÜKKAYA'DAN İLK AÇIKLAMA 

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı canlı yayını yönetecek olan İsmail Küçükkaya, "Hem ülkemin demokratik hayatı için hem de aşık olduğum mesleğimin seviyesini yukarı çıkartmak için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim” şeklinde konuştu. 

İLK ÇAĞRIYI GAZETECİ DİDEM ARSLAN YILMAZ YAPMIŞTI 

Habertürk TV Program Yapımcısı Didem Arslan Yılmaz, İstanbul seçimleri öncesi canlı yayın fikrini ortaya atmıştı. Yılmaz, moderatörlük konusunda İsmail Küçükkaya'nın seçilmesiyle ilgili sosyal medya hesabından "Bu yayını değerli meslektaşım İsmail Küçükkaya'nın en iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum." paylaşımını yaptı. 

UĞUR DÜNDAR KABUL ETMEMİŞTİ 

İsmail Küçükkaya'nın isminden önce gündeme Uğur Dündar'ın ismi gelmiş ancak Uğur Dündar, bu teklifi kabul etmemişti. Binali Yıldırım'ın "Tecrübeli olması açısından Uğur Dündar'ı tercih ederim." dediği Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada moderatörlük görevini kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Dündar, iki adaya da kendisine karşı duyulan güven nedeniyle teşekkürlerini sundu. Dündar, kendisinin moderatörlüğü üzerinden iki adaya da zarar verilmeye çalışıldığını gördüğünü, bu sebeple moderatörlük yapmama kararı aldığını ifade etti. 

Binali Yıldırım, Uğur Dündar'ın bu kararı sonrası "Uğur Bey'in kararına üzüldüm." şeklinde konuşmuştu. 

CÜNEYT ÖZDEMİR TALİP OLMUŞTU 

Uğur Dündar'ın moderatörlüğü reddetmesinin ardından ünlü televizyoncu Cüneyt Özdemir de yayına talip olmuş ve sosyal medyadan "Eğer bana çağrı olursa tarihi zirveyi yönetmek isterim" demişti. 

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR? 

1972 yılında Kütahya'da doğan İsmail Küçükkaya, Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bir dönem Akşam Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten İsmail Küçükkaya, FOX TV'de her sabah Çalar Sanat programını sunuyor. 

Türkiye Altın Marka ve MGD ödülünün sahibi olan İsmail Küçükkaya, bugüne dek Cumhuriyetimize Dair, Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı ve Korkma isimli 3 kitap yazdı.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım