Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi nerede çekildi / çekilmiştir, oyuncuları kim, kaç bölüm, gerçek mi, hangi yıl çekildi?

Televizyon ekranlarının unutulmaz dizilerinden olan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin çekildiği yer, oyuncu kadrosu ve dizinin ne zaman çekildiği soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 09.06.2020, 13:13
Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi nerede çekildi / çekilmiştir, oyuncuları kim, kaç bölüm, gerçek mi, hangi yıl çekildi?

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi bir döneme damga vurmuş ve izlenme rekorları kırmıştı. Kanal D ekranlarında tekrar bölümleri ile yeniden izleyici ile buluşan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin çekildiği yer, oyuncu kadrosu, dizinin kaç bölüm oynadığı, hikayesinin gerçek olup olmadığı ve ne zaman çekildiği araştırılıyor. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi nerede çekildi / çekilmiştir? Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi oyuncuları kim? Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi kaç bölüm sürdü? Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi hangi yıl çekildi? Sorularının yanıtı bulundu. Dram türü ile ekranlara gelen ve proje tasarımcısı ve senaristi Coşkun Irmak olan, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan’ın oturduğu ve başrollerini Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Muhammet Uzuner, Wilma Elles, Mete Horozoğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı dizinin anlatıcısı Taner Birsel olmuştu.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ / ÇEKİLMİŞTİR?

1960’lı yıllardan başlayıp 1980’li yılları ve 12 Eylül Darbesi dönemini anlatan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Unkapanı semtinde çekildi / çekilmiştir. Unkapanı Zeyrek bölgesinde yapılan çekimler için 9 ev restore edilmiş ve 51 ev boyanarak dizi atmosferine uygun hale getirilmiştir. Zeyrek Mahallesi’nde pimapen olan evlerin çerçeveleri ahşap pencerelerle değiştirilmiştir.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ KAÇ BÖLÜM SÜRDÜ?

Bir döneme damga vuran Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi 120 bölüm sürdü. 3 sezon ekranlara gelen dizi 120. Bölümde final yaptı.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ HANGİ YIL ÇEKİLDİ?

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi 2010 – 2013 yılları arasında çekildi. 1-38. Bölümlerin yer aldığı 1. Sezon 14 Eylül 2010 ile 21 Haziran 2011 tarihleri arasında yayınlandı. 39-79. Bölümlerin yer aldığı 2. Sezon 6 Eylül 2011 ile 19 Haziran 2012 tarihleri arasında, 80-120. Bölümlerin yer aldığı 3. Sezon ise 4 Eylül 2012 ile 18 Haziran 2013 tarihleri arasında yayınlandı.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ DİZİSİ OYUNCULARI KİM?

Birçok önemli ödül de kazanan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi başrol oyuncuları Erkan Petekkaya (Ali Kaptan), Ayça Bingöl (Cemile), Wilma Elles (Carolin), Muhammet Uzuner, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Aras Bulut İynemli’dir. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca; Meral Çetinkaya, Mete Horozoğlu, Mine Tugay, Osman Alkaş, Zeyno Eracar, Orhan Alkaya, Salih Bademci, Sercan Bodur, Yeliz Kuvancı, Farah Zeynep Abdullah ve Emir Berke Zincidi (Osman) rol aldı.

Yorumlar (0)